Обласні творчі групи

ІІ  засідання обласної творчої групи


Члени обласної творчої  групи «Розроблення електронних ресурсів з хімії» (Школа сучасних знань. Хімія 11 клас за оновленою програмою)" 31.05.2024 року зустрілися онлайн на ІІ засіданні: "Робота з курсом в Moodle. Функціональні можливості курсу. Основи формування інформаційного навчального середовища".
 Світлана Дехтяренко,  методист обласного науково-методичного центру КЗ "ЗОІППО" ЗОР, керівник творчої групи, привітала вчителів із закінченням навчального року, ознайомила з питаннями, які будуть розглянуті та доповіла про функціональні можливості Moodle.
Олена Шевченко - вчитель хімії (Запорізький колегіум "Елінт" Запорізької міської ради Запорізької області), повідомила про основи формування інформаційного навчального середовища.
Світлана Зіброва, вчитель хімії (Запорізький академічний ліцей "Перспектива" Запорізької міської ради), проінформувала про самостійну роботу,  розроблення прикладів завдань для дистанційного курсу, застосовуючи функціонал Moodle.
На етапі обговорення фахівці дійшли думки, як покращити наповнення платформи.
Можливість використати якісний і професійно віддібраний матеріал, дає змогу членам творчої групи  продовжувати плідно працювати. Робота з курсом в Moodle. Функціональні можливості курсу. Основи формування інформаційного навчального середовища. 

Самостійна робота. Розроблення прикладів завдань для дистанційного курсу, застосовуючи функціонал Moodle

Відеозапис І  засідання обласної творчої групи


    Другий рік поспіль члени обласної творчої  групи «Розроблення електронних ресурсів з хімії» (Школа сучасних знань. Хімія 11 клас за оновленою програмою)" працюють над наповненням дидактичним матеріалом дистанційної платформи, яку використовують освітяни всього Запорізького регіону.
   Керівник творчої групи -   Світлана Дехтяренко,  методист обласного науково-методичного центру КЗ "ЗОІППО" ЗОР,  провела перше заняття в 2024 році. Були розглянуті питання:
1. Дистанційне навчання: стан  і перспективи.
2. Зміст  та способи реалізації елементів дистанційного навчання.
3. Практика використання елементів дистанційного навчання.
На засіданні учасники творчої групи окреслили основні напрямки діяльності,  обговорили формат подальшої роботи. Педагоги обмінялися досвідом, розглянули  популярні платформи для організації дистанційного навчання.  Окремо слід  відзначити актуальність використання онлайн дошки для якісного проведення уроків, симуляцій для проведення дослідів тощо.
Вчителі-практики готують якісний контент  з програмного матеріалу  хімії за 11 клас для всіх учасників освітнього процесу.

Матеріали засідання

Відеозапис
 ІV Засідання обласної творчої групи

29 листопада 2023 року відбулось IV засідання обласної творчої групи Школи сучасних знань (11 клас) на платформі Zoom, в дистанційному форматі, під керівництвом Світлани Дехтяренко.  Засідання було присвячено візуалізації навчального курсу та його апробації. На порядку денному були розглянуті наступні питання:

1.Візуалізація та комунікаційні можливості навчального матеріалу  електронного курсу.

2.Практика використання електронного курсу.

3.Апробація електронного курсу.

Керівник творчої групи, Світлана Дехтяренко, методист обласного науково-методичного центру КЗ "ЗОІППО ЗОР", розповіла про сучасні сервіси Веб-2,0, які зазвичай використовують для візуалізації навчального контенту, серед яких презентації, інтерактивні вправи та аркуші, дошки, інтелект-карти тощо. Вони дають можливість зробити контент курсу більш цікавим та сучасним.

Лілія Димарєва (Запорізький  академічний ліцей № 34 Запорізької міської ради) відмітила високий професіоналізм учасників творчої групи у створенні якісного україномовного курсу з хімії.

Лілія Кожокар (Запорізький  академічний ліцей № 34 Запорізької міської ради) та Світлана Зіброва (Запорізький академічний ліцей "Перспектива" Запорізької міської ради) наголосили про великий попит вчителів України на даний дистанційний курс, обумовлений можливістю використання навчальних матеріалів для старшої школи.

Вчителі з великим натхненням продовжують роботу.

 

 

Матеріали засідання


ІІІ Засідання обласної творчої групи

 27.09.2023 року на платформі Zoom відбулась онлайн зустріч ІІІ заняття обласної творчої групи вчителів з теми "Реалізація сценарію дистанційного курсу засобами платформи Moodle. Наповнення змістом дидактичної моделі курсу" .
Захід був присвячений розробленню електронних ресурсів з хімії (Школа сучасних знань. Хімія 11 клас за оновленою програмою) з метою їх подальшого використання  під час дистанційного навчання.
Керівник творчої групи, методист  обласного науково-методичного центру КЗ «ЗОІППО» ЗОР Світлана Дехтяренко виступила з презентацією "Візуальний редактор тексту. Функціональні можливості курсу засобами платформи Moodle. Наповнення змістом дидактичної моделі курсу".
Світлана Дехтяренко звернула увагу вчителів на те, що ця платформа надає можливість проєктувати, створювати та керувати інформаційно-навчальними ресурсами навчального закладу.
Олена Шевченко (Запорізький колегіум «Елінт» Запорізької міської ради) проінформувала вчителів про роботу візуального редактора. Вчителям були надані робочі покликання на матеріали  роботи з цим інструментом.  У поданих відеофайлах було розглянутий алгоритм роботи з редактором та нові можливості роботи платформи Moodle.
Велика увага була приділена вибору матеріалів до тем, їх послідовності подання  в курсі для 11 класу ШСЗ. Цікаві ідеї щодо наповнення курсу надала Світлана Зіброва (Запорізький  академічний   ліцей « Перспектива» Запорізької міської ради)  
Обласна творча група вчителів хімії продовжує роботу.


  


ІІ Засідання обласної  творчої групи 

31 травня 2023 в дистанційному режимі відбулось друге у 2023 році засідання Обласної творчої групи вчителів хімії «Розроблення електронних ресурсів з хімії» (Школа сучасних знань. Хімія 11 клас за оновленою програмою) за темою «Програмно-інструментальні комплекси для дистанційного навчання» під керівництвом Дехтяренко Світлани Григорівни, методиста методичного відділу КЗ " ЗОІППО" ЗОР,  магістра педагогіки вищої школи, учителя-методиста. Під час заходу розглядалися питання сучасних програмно-інструментальних комплексів для дистанційного навчання, сучасні технології та засоби, освітні результати; проєктування комп'ютерних програмно-педагогічних засобів, робота з програмним матеріалом курсу хімії.

Керівник творчої групи та методист обласного науково-методичного центру КЗ «ЗОІППО» ЗОР Світлана Дехтяренко, виступаючи з доповіддю, зауважила, що освітній процес має бути сучасним, в ньому рівна роль повинна приділятися співпраці вчителя та учня. Але головним завданням вчителя є стимулювання самостійного навчання учня, максимальне розкриття його здібностей на засадах дитиноцентризму. В теперішній ситуації вагома роль повинна приділятися новим технологіям дистанційного навчання.

Цікавими та корисними були виступи Валентини Іванісової та Оксани Бициної, які поділилися власним досвідом застосування авторських методичних розробок при викладанні хімії під час дистанційного навчання.

 

Відбулось І засідання обласної творчої групи в 2023 році

  25 січня в дистанційному режимі відбулось І у 2023 році засідання Обласної творчої групи вчителів хімії «Розроблення електронних ресурсів з хімії» (Школа сучасних знань. Хімія 11 клас за оновленою програмою) за темою «Дидактичні системи дистанційного навчання».Під час заходу розглядалися питання сучасних дидактичних систем освітнього простору закладу освіти: цілепокладання, технології і засоби, освітні результати; проєктування комп`ютерних програмно-педагогічних засобів, робота з програмним матеріалом курсу хімії.
  Керівник творчої групи та методист методичного відділу КЗ «ЗОІППО» ЗОР Світлана Дехтяренко, виступаючи з доповіддю, зауважила, що сучасний освітній процес має бути двосторонній, в ньому рівна роль приділятися як вчителю, так і учню. Але завданням вчителя є стимулювання самостійного навчання учня, адже в цьому полягає управлінська роль вчителя.
  Методист звернула увагу на важливість застосування теорії поетапного формування розумових дiй (ТПФРД), програмоване, проблемне, виховальне, розвивальне, особистісно-орієнтоване навчання, педагогіку співробітництва, гуманістичну педагогіку тощо. 
 За словами Світлани Дехтяренко, дидактична система, над якою працюватимуть у 2023 році творчі вчителі Запорізької області, повинна мати методологічну основу у вигляді об'єктивних закономірностей філософії пізнання (гносеології), матеріалізму, гуманізму, гуманістичної психологія, завдяки яким сучасна дидактика змогла подолати односторонній підхід до аналізу й інтерпретації процесу навчання. В сучасних дидактичних системах підкреслюється необхідність врахування при доборі змісту навчання потреб як суспільного, так і індивідуального характеру, - підкреслила керівниця творчої групи та додала, що учні повинні засвоїти основи систематизованих знань про природу, суспільство, техніку і культуру, які дозволяють їм зрозуміти навколишню дійсність, а також брати участь в її перетворенні. При цьому оволодінню знань не може завадити відсутність в учнів відповідних інтересів, оскільки такі інтереси успішно можна формувати, розвивати і спрямовувати, у свою чергу, програми навчання повинні бути побудовані так, щоб учні могли здійснювати різноманітні види теоретичної і практичної діяльності, поєднувати теорію з практикою.  
 Також на засіданні розглядалися питання проєктування комп'ютерних програмно-педагогічних засобів та роботу з програмним матеріалом курсу хімії. Цікавими та корисними були виступи Юлії Ніколаєнко та Лілії Димаревої, які поділилися власним досвідом застосування авторських методичних наробок у викладанні курсу хімії 11 класу.  Член творчої групи Світлана Зіброва доповнила цінними рекомендаціями  щодо наповнення курсу та особливостей оновленої програми з хімії за 11 клас.  
 Наприкінці засідання вчителі ознайомилися з графіком засідань на 2023 рік та обговорили технічні питання розміщення тематичних комплексів на відповідних веб-ресурсах. 

Відбулось ІV засідання обласної творчої групи з теми "Організація діагностично-контролюючої діяльності в дистанційному курсі. Презентація розроблених навчальних курсів" 


      23 листопада, у середу, на дистанційній платформі Google Meet відбулось ІV заняття обласної творчої групи  " Розроблення електронних ресурсів з хімії"(Школа сучасних знань. Хімія 10 клас за оновленою програмою).
    Учасників заходу привітала методист методичного відділу КЗ "ЗОІППО" ЗОР, керівник обласної творчої групи Світлана Дехтяренко. Вона підкреслила значущість цієї роботи, особливо зважаючи на умови дистанційного навчання, відмітила, що обласна творча група успішно рухається до повної готовності електронного продукту.
    В ході першої сесії (4 години) Світлани Дехтяренко у вигляді доповіді презентувала особливості системної роботи та задіяні форми організації діагностично-контролюючої діяльності в процесі підготовки дистанційного курсу. Вона зауважила, що  освітня діагностика - це процес визначення результатів спільної діяльності учнів і педагога з метою виявлення, аналізу, оцінювання й корекції навчання. Така діагностика неодмінно повинна включати контроль, перевірку, облік, оцінювання, рефлексію, виявлення динаміки освітніх змін та особистих досягнень учня, коректування ходу навчання. Світлана Дехтяренко наголосила на необхідності звертати особливу увагу на методи контролю:  усного, письмового, практичного, машинного контролю і самоконтролю. За її словами, створений дистанційний курс "Розроблення електронних ресурсів з хімії" (Школа сучасних знань. Хімія 10 клас за оновленою програмою) містить різноманітні форми діагностики і контролю знань здобувачів освіти, а саме: тести, завдання для самоконтролю, самостійні і контрольні роботи, інтерактивні вправи, навчальні проєкти. Цей дистанційний курс змістовно забезпечує контролюючу функцію, адже від того, які результати та в якій формі контролюються, залежить побудова якісного процесу навчання, - відмітила Світлана Дехтяренко, завершуючи першу сесію засідання.
       Другу сесію засідання обласної творчої групи було присвячено презентації навчальних курсів. Відбулося обговорення інноваційних та новаторських підходів, які застосували автори, розробляючи навчальний контент. В ході жвавої дискусії педагоги зосереджували увагу на можливостях подальшого удосконалення курсів.
      Творча група вчителів-методистів продовжує покращувати інформаційно-комунікаційний простір та збагачувати ресурсну складову для вивчення хімії. Все це сприяє створенню належних умов для забезпечення якісної хімічної освіти в Запорізькій області.  
Матеріали засідання   28.09.2022 року відбулась онлайн зустріч ІІІ 
заняття обласної творчої групи вчителів 
 
з теми 
"Інтерактивні можливості платформи підтримки дистанційного навчання 
Moodle".


Захід був присвячений розробленню електронних ресурсів з хімії (Школа сучасних знань. Хімія 10 клас за оновленою програмою) з метою їх подальшого використання у практиці дистанційного навчання.
Керівник творчої групи, методист методичного відділу КЗ ЗОІППО ЗОР Світлана Дехтяренко виступила з презентацією «Інтерактивні можливості платформи підтримки дистанційного навчання Moodle».

Як відомо, MOODLE відноситься до автоматизованих інформаційних систем класу LMS (Learning Management System) – систем управління навчанням та використовується більшніж у 30 000 навчальних закладів багатьох країн світу для організації дистанційного навчання, її перекладено майже на 80 мов, у тому числі і на українську.

Світлана Дехтяренко звернула увагу освітян на те, що MOODLE надає можливість проєктувати, створювати та керувати інформаційно-навчальними ресурсами навчального закладу, є достатньо гнучкою системою: викладач може самостійно створювати дистанційний курс та управляти ним, тобто власноруч контролювати доступ до своїх курсів, використовувати часові обмеження, створювати власні системи оцінювання знань, контролювати надсилання на перевірку.

Беручи до уваги, що дистанційний курс може містити різні елементи: лекції, практичні завдання, форум, чат, дозволяє використовувати текст, презентації, таблиці, схеми, графіку, відеоматеріали, посилання в мережі Інтернет, допоміжні файли та інші матеріали, потрібно більш активно впроваджувати такі можливості та планувати освітній процес зважаючи на них, - підкреслила методист.

За словами вчителів хімії, «інтерактивні елементи інформаційного середовища» й «інтерактивні елементи курсу», під якими розуміють набір модулів, за допомогою яких створюються і складаються дистанційні курси («Урок», «Тест», «Завдання», «Форум», «Чат», «Опитування», «Глосарій», «Анкета», «Семінар» тощо) активно застосовуються ними особливо тепер, коли дистанційне навчання як форма освітнього процесу стає своєрідною нормою та проявом прогресу. 

В ході засідання обговорювався стан готовності електронних ресурсів з хімії (Школа сучасних знань. Хімія 10 клас за оновленою програмою). За словами керівника районного методичного центру вчителів хімії Шевченківського району Юлії Ніколаєнко, робота над методичним комплексом знаходиться на завершальному етапі та посилено готується до наукової експертизи та відповідної сертифікації.


Матеріали засідання

Відеозапис


08.06.2022 року відбулась онлайн зустріч ІІ 
заняття обласної творчої групи вчителів 
 
з теми «Робота з курсом в Moodle. Функціональні можливості курсу.
Основи формування інформаційного навчального середовища» 
 
 (Школа сучасних знань. Хімія 10 клас за новою програмою)


Керівник - методист з хімії  КЗ «ЗОІППО» ЗОР  - С.Г.Дехтяренко 


В ході роботи були розглянуті наступні питання:


1.Робота з курсом в Moodle. Функціональні можливості курсу.
2.Основи формування інформаційного навчального середовища.Матеріали засідання 

Відеозапис за покликанням
23.02.2022 року відбулась онлайн зустріч І 
заняття обласної творчої групи вчителів 
 
з теми «Дистанційна освіта та навчання: стан і перспективи» 
 
 (Школа сучасних знань. Хімія 10 клас за новою програмою)


Керівник - методист з хімії  КЗ «ЗОІППО» ЗОР  - С.Г.Дехтяренко


В ході роботи були розглянуті наступні питання:
1. Дистанційна освіта та навчання: стан і перспективи.
2. Зміст  та способи реалізації елементів дистанційного навчання.
3. Практика використання елементів дистанційного навчання.
Матеріали засідання


24.11.2021 року відбулась онлайн зустріч ІV 
заняття обласної творчої групи вчителів 
 
з проблеми «Розробка електронних ресурсів з хімії» 
 
 (Школа сучасних знань. Хімія 10 клас за новою програмою)

Керівник - методист з хімії  КЗ «ЗОІППО» ЗОР  - С.Г.Дехтяренко

В ході роботи були розглянуті наступні питання:
1. Візуалізація та комунікаційні можливості навчального матеріалу електронного курсу.
2. Практика використання електронного курсу.
3. Апробація електронного курсу.

30.09.2021 року відбулась онлайн зустріч І
ІІ заняття обласної творчої групи вчителів 
 
з проблеми «Розробка електронних ресурсів з хімії» 
 
 (Школа сучасних знань. Хімія 10 клас за новою програмою)

Керівник - методист з хімії  КЗ «ЗОІППО» ЗОР  - С.Г.Дехтяренко

В ході роботи були розглянуті наступні питання:

1. Візуальний редактор тексту.       

2. Функціональні можливості курсу засобами платформи Moodle

3. Наповнення змістом дидактичної моделі курсу.


     
16.06.2021 року відбулась онлайн зустріч І
І заняття обласної творчої групи вчителів 
 
з проблеми «Розробка електронних ресурсів з хімії» 
 
 (Школа сучасних знань. Хімія 10 клас за новою програмою)


Керівник - методист з хімії  КЗ «ЗОІППО» ЗОР  - С.Г.Дехтяренко

В ході роботи були розглянуті наступні питання:
 1. Програмно-інструментальні комплекси проектування професійно-орієнтованих дистанційних курсів і програм
 2. Інтерактивні можливості платформи підтримки дистанційного навчання 
 3. Розробка навчального електронного курсу27.01.2021 року відбулась онлайн зустріч 
І заняття обласної творчої групи вчителів 
 
з проблеми «Розробка електронних ресурсів з хімії» 
 
 (Школа сучасних знань. Хімія 10 клас за новою програмою)


Керівник - методист з хімії  КЗ «ЗОІППО» ЗОР  - С.Г.Дехтяренко

В ході роботи були розглянуті наступні питання:
 1. Сучасні дидактичні системи освітнього простору закладу освіти: цілепокладання, технології і засоби, освітні результати.
 2. Проектування комп`ютерних програмно-педагогічних засобів.
 3. Робота з програмним матеріалом курсу хімії 10 клас.


28.10.2020 відбулась онлайн зустріч  обласної творчої групи вчителів "Дидактичне забезпечення якісної хімічної освіти в контексті реформування Нової української школи"

Керівник - методист з хімії  КЗ «ЗОІППО» ЗОР  - С.Г.Дехтяренко

В ході роботи були розглянуті наступні питання:
1. Представлення напрацьованого матеріалу членами творчої групи.
2. Підготовка звіту по роботі творчої групи22.01.2020 року  в Запорізькій загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю Запорізької міської ради Запорізької області відбулось 

І заняття обласної творчої групи вчителів 
з проблеми «Розробка електронних ресурсів з хімії» 
 (Школа сучасних знань. Хімія 9 клас за новою програмою)


Директор навчально-виховного закладу - Шульга Валерій Іванович 

Заступник директора з навчально-виховної роботи - Пітерська Ірина Василівна 

Керівник - методист з хімії  КЗ «ЗОІППО» ЗОР  - С.Г.Дехтяренко

Тема: Робота з курсом в платформі підтримки дистанційного навчання 

В ході роботи розглянуті наступні питання:
 1. Сучасні дидактичні системи освітнього простору закладу освіти: цілепокладання, технології і засоби, освітні результати.
 2. Проектування комп`ютерних програмно-педагогічних засобів.
 3. Робота з програмним матеріалом курсу хімії.
06.11.19  на базі Запорізькій загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів №76 відбулось ІV заняття обласної творчої групи вчителів "Дидактичне забезпечення якісної хімічної освіти в контексті реформування Нової української школи"


Директор навчального закладу - Клеха Людмила Вікторівна, 
Заступник директора з навчально-виховної роботи - Лушкіна Ірина Прокопівна 
Керівник - старший викладач кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР С.Г.Дехтяренко

В ході роботи розглянуті наступні питання:
1. Реалізація наскрізних змістових ліній як інтеграція дисциплін різних галузей освіти в змісті оновленої програми з Хімії.
2. Відкриті електронні сервіси як структурні компоненти сучасного уроку. 02.10.2019 року  в Запорізькій загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю Запорізької міської ради Запорізької області відбулось 

ІV заняття обласної творчої групи вчителів 
з проблеми «Розробка електронних ресурсів з хімії» 
 (Школа сучасних знань. Хімія 9 клас за новою програмою)


Директор навчально-виховного закладу - Шульга Валерій Іванович 

Заступник директора з навчально-виховної роботи - Пітерська Ірина Василівна 

Керівник - старший викладач кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР  - С.Г.Дехтяренко


В ході роботи розглянуті наступні питання:

 1. Візуалізація навчального матеріалу курсу.
 2. Навчальна робота в курсі.
 3. Апробація електронного курсу.


11.09.19  на базі Запорізькій загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів №76 відбулось ІІІ заняття обласної творчої групи вчителів "Дидактичне забезпечення якісної хімічної освіти в контексті реформування Нової української школи"
Директор навчального закладу - Клеха Людмила Вікторівна, Заступник директора з навчально-виховної роботи - Лушкіна Ірина Прокопівна Керівник - старший викладач кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР С.Г.ДехтяренкоВ ході роботи розглянуті наступні питання:


1. Аналіз відповідності критеріїв оцінювання компетентностей учнів до нової структури, змісту та  практичної частини програм у зв’язку з реформуванням освіти

2. Хмарні технології як структурні компоненти сучасного уроку в період реформування освіти.22.05.2019 року  в Запорізькій загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю Запорізької міської ради Запорізької області відбулось 

ІІІ заняття обласної творчої групи вчителів 
з проблеми «Розробка електронних ресурсів з хімії» 
 (Школа сучасних знань. Хімія 9 клас за новою програмою)


Директор навчально-виховного закладу - Шульга Валерій Іванович 

Заступник директора з навчально-виховної роботи - Пітерська Ірина Василівна 

Керівник - старший викладач кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР  - С.Г.Дехтяренко


В ході роботи розглянуті наступні питання:
 1. Візуальний редактор тексту.
 2. Функціональні можливості курсу
 3. Наповнення змістом дидактичної моделі курсу.        


24.04.19  на базі Запорізькій загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів №76 відбулось ІІ заняття обласної творчої групи вчителів "Дидактичне забезпечення якісної хімічної освіти в контексті реформування Нової української школи"

Директор навчального закладу - Клеха Людмила Вікторівна, 

Заступник директора з навчально-виховної роботи - Лушкіна Ірина Прокопівна 

Керівник - старший викладач кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР С.Г.Дехтяренко, 

В ході роботи розглянуті наступні питання:

 1. Зміни структури, змісту, практичної частини програм у зв’язку з реформуванням освіти
 2. Цифрові технології як структурні компоненти сучасного уроку в період реформування освіти.
У роботі  взяли участь кандидат філософських науук, доцен Гребінь Світлана Миколаївна, вчителі хімії Запоріжжя та Запорізької області
20.03.2019 року  в Запорізькій загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю Запорізької міської ради Запорізької області відбулось 

ІІ заняття обласної творчої групи вчителів 
з проблеми «Розробка електронних ресурсів з хімії» 
 (Школа сучасних знань. Хімія 9 клас за новою програмою)


Директор навчально-виховного закладу - Шульга Валерій Іванович 

Заступник директора з навчально-виховної роботи - 
Пітерська Ірина Василівна 

Керівник - старший викладач кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР  - С.Г.ДехтяренкоВ ході роботи розглянуті наступні питання:

 1. Програмно-інструментальні комплекси проектування професійно-орієнтованих дистанційних курсів і програм
 2. Інтерактивні можливості платформи підтримки дистанційного навчання 
 3. Розробка навчального електронного курсу

 
20.02.2019 в Запорізькій загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів №76 відбулось  І заняття обласної творчої групи вчителів «Дидактичне забезпечення якісної хімічної освіти в контексті реформування Нової української школи

Директор навчального закладу - Клеха Людмила Вікторівна, 

Заступник директора з навчально-виховної роботи - Лушкіна Ірина Прокопівна 

Керівник - старший викладач кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР С.Г.ДехтяренкоВ ході роботи розглянуті наступні питання:

 1. Педагогічні технології – засіб підвищення якості хімічної освіти в контексті Нової української школи.
 2. Інноваційні технології як структурні компоненти сучасного уроку в період реформування освіти. 
23.01.2019 року  в Запорізькій загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю Запорізької міської ради Запорізької області відбулось 

І заняття обласної творчої групи вчителів 
з проблеми «Розробка електронних ресурсів з хімії» 
 (Школа сучасних знань. Хімія 9 клас за новою програмою)


Директор навчально-виховного закладу - Шульга Валерій Іванович 

Заступник директора з навчально-виховної роботи -Пітерська Ірина Василівна 

Керівник - старший викладач кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР  - С.Г.Дехтяренко


В ході роботи розглянуті наступні питання:
 1. Сучасні дидактичні системи освітнього простору закладу освіти: цілепокладання, технології і засоби, освітні результати.
 2. Проектування комп’ютерних програмно-педагогічних засобів.
 3. Робота з програмним матеріалом курсу хімії.
Творчі групи 2019 рік 

Початок засідань об 11.00, термін роботи: 1 день
 1.  І - 23.01.2019; ІІ - 20.03.2019; ІІІ - 22.05.2019; ІV- 02.10.2019 «Розробка електронних ресурсів з хімії» (Школа сучасних знань. Хімія 9 клас за новою програмою) (1-й рік роботи)
  Члени творчої групи за списком. Запорізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю, 
  Дехтяренко С.Г.
 2. І – 20.02.2019; ІІ – 24.04.2019; ІІІ – 11.09.2019; ІV - 06.11.2019 «Дидактичне забезпечення якісної хімічної освіти в контексті реформування Нової української школи» (1-й рік). Члени творчої групи за списком. Запорізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №76, Дехтяренко С.Г.
Творчі групи 2018рік 

Початок засідань об 11.00, термін роботи: 1 день.
 1. І- 31.01.2018; ІІ- 14.03.2018; ІІІ- 03.10.18 ; ІV- 21.11.18  «Розробка електронних ресурсів з хімії» (Школа сучасних знань. Хімія 8 клас за новою програмою) 2 роки Члени творчої групи за списком. Запорізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю, Дехтяренко С.Г.
 2. І-  07.02.2018;  ІІ- 13.04.2018; ІІІ-  16.05.18ІV07.11.18 «Дидактичне забезпечення якісної хімічної освіти в період впровадження нового Державного стандарту»  Члени творчої групи за списком. (1 засідання) Запорізький ліцей № 105, (2 засідання) Запорізька гімназія № 2, (3-4 засідання)  Запорізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №76, Дехтяренко С.Г.

21.11.2018 на базі Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю Запорізької міської ради Запорізької області було проведено ІІІ заняття обласної творчої групи вчителів з проблеми «Розробка електронних ресурсів з хімії» (Школа сучасних знань. Хімія 8 клас за новою програмою).


Шульга Валерій Іванович - директора навчально-виховного закладу
Пітерська Ірина Василівна - заступника директора з навчально-виховної роботи

Керівник творчої групи - старший викладач кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін КЗ «ЗОІППО» Дехтяренко Світлана Григорівна В ході роботи розглянуті наступні питання:
 1. Візуалізація навчального матеріалу курсу
 2. Навчальна робота в курсі.
 3. Апробація електронного курсу.


07.11.2018 у Запорізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 76  Запорізької міської ради Запорізької області відбулась зустріч учаників творчої групи учителів хімії «Дидактичне забезпечення якісної хімічної освіти в період впровадження нового Державного стандарту» 


Директор навчального закладу - Клеха Людмила Вікторівна, заступник директора з навчально-виховної роботи - Лушкіна Ірина Прокопівна створили сприятливі умови для роботи творчої групи. Керівник - старший викладач кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР С.Г.ДехтяренкоПід час проведення творчої групи було проведено захід, присвячений Всесвітньому дню науки 
Всесвітній день науки 03.10.2018 на базі Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю Запорізької міської ради Запорізької області було проведено ІІІ заняття обласної творчої групи вчителів з проблеми «Розробка електронних ресурсів з хімії» (Школа сучасних знань. Хімія 8 клас за новою програмою).

Адміністрація закладу, в особі Шульги Валерія Івановича - директора навчально-виховного закладу та Пітерської Ірини Василівни - заступника директора з навчально-виховної роботи, створювала умови та сприяла плодотворній роботі творчої групи учителів міста та області.
Керівник творчої групи - старший викладач кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін КЗ «ЗОІППО» Дехтяренко Світлана Григорівна 

В ході роботи розглянуті наступні питання: 

 1. Візуальний редактор тексту
 2. Функціональні можливості курсу 
 3. Наповнення змістом дидактичної моделі курсу.
 4. Практикум з учнями школи (вчитель хімії Крашановська Олена Вікторівна)
 


 

  19.04.2017на базі Запорізької загальноосвітньої школи № 76 відбулось засідання творчої групи «Дидактичне забезпечення якісної хімічної освіти в період впровадження нового Державного стандарту»

Основною метою творчої групи є створення умов для оновлення змісту освіти та впровадження в практику загальноосвітніх навчальних закладів сучасних, якісних дидактичних розробок за новою програмою.

Керівник - старший викладач кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР С.Г.Дехтяренко                          05.04.2017
 «Розробка електронних ресурсів з хімії» (Школа сучасних знань. Хімія 8 клас за новою програмою) 2 роки 

на базі Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю відбулось засідання творчої групи

Освітньою складовою основної мети є надання учням зручно структурованого матеріалу для вивчення тем курсу з використанням сучасних засобів навчання в тому числі ІК-технологій, прикладів розв’язування відповідних задач, роз'яснення питань, що викликають найбільші труднощі або зацікавлення.

В ході засідання обговорено структуру курсу, форми розміщення матеріалів, інтернет-посилань, що передбачені чинною програмою, завдань для самоконтролю рівня навченості, глосарій та джерела використаної інформації.

Керівник - старший викладач кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР С.Г.Дехтяренко


 


 

15.02.2017
на базі Запорізької гіиназії № 2 відбулось засідання творчої групи
 «Дидактичне забезпечення якісної хімічної освіти в період впровадження нового Державного стандарту»

Основною метою творчої групи є створення умов для оновлення змісту освіти та впровадження в практику загальноосвітніх навчальних закладів сучасних, якісних дидактичних розробок за новою програмою.

Керівник - старший викладач кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР С.Г.Дехтяренко

Питання, які було розглянуто на засіданні творчої групи: 

 1. Аналіз дидактичного забезпечення щодо викладання хімії відповідно програмам нового Державного стандарту для загальноосвітніх навчальних закладів.
 2. Аналіз використання інноваційних педагогічних технологій в сучасній хімічній освіті відповідно нового Державного стандарту
 3. Вивчення спрямованості сучасного дидактичного забезпечення на формування науково-теоретичного мислення, мотивації навчання, світоглядних позицій.11.01.2017
на базі Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю відбулось засідання творчої групи
 «Розробка електронних ресурсів з хімії» (Школа сучасних знань. Хімія 8 клас за новою програмою) 2 роки 

Основною метою курсу є надання учням зручно структурованого матеріалу для вивчення тем курсу з використанням сучасних засобів навчання в тому числі ІК-технологій, прикладів розв’язування відповідних задач, розяснення питань, що викликають найбільші труднощі або зацікавлення.

Керівник - старший викладач кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР С.Г.Дехтяренко

Розподіл тем між учасниками групи (Школа сучасних знань. Хімія 8 клас за новою програмою) 

Творчі групи 2017 рік 

Початок засідань об 11.00, термін роботи: 2 дні.
 1. І- 11.01.2017; ІІ- 05.04.2017; ІІІ- 20.09.2017; ІV- 25.10.2017 «Розробка електронних ресурсів з хімії» (Школа сучасних знань. Хімія 8 клас за новою програмою) 2 роки Члени творчої групи за списком. Запорізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю, Дехтяренко С.Г.
 2. І-  15.02.2017;  ІІ- 19.04.2017; ІІІ-  04.10.2017; ІV- 08.11.2017 «Дидактичне забезпечення якісної хімічної освіти в період впровадження нового Державного стандарту»  Члени творчої групи за списком (1 засідання) Запорізька гімназія  № 2, (2 засідання)    Запорізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 76, (3-4 засідання) Запорізький ліцей № 105, Дехтяренко С.Г.
Список творчих груп вчителів  хімії 2017 рік


Творчі групи у 2016 році


Протягом 2015 року працюють чотири творчі групи 

Початок засідань об 11.00, термін роботи: 2 дні.
 1. 04.02.2015р. 15.04.2015р. 11.03.2015р. 27.05.2015р. "Науково-методичне забезпечення якісної хімічної освіти". (Моніторинг якості освіти: рівнева загальноосвітня підготовка з хімії (2 рік) Члени творчої групи за списком Запорізька ЗОШ № 76 (1-2 засідання)Запорізький НВК № 20(3-4 засідання) Дехтяренко С.Г.
 2. 11.02.2015р. 04.03.2015р. 22.04.2015р. 24.06.2015р. "Вивчення якості підручників інтегрованого пропедевтичного курсу «Природознавство. 5 клас» Автори Ярошенко О.Г. Бойко В.М.» ; «Природознавство. 5 клас» Автори , Т.В. Коршевнюк, В.І.Баштовий» (2 рік) Члени творчої групи за списком Запорізька гімназія № 2(1-3 засідання) Запорізька ЗОШ № 76 (4-те засідання) Дехтяренко С.Г.
 3. 25.02.2015р. 01.04.2015р. 14.10.2015р. 11.11.2015р. "Розробка електронних ресурсів з хімії" (2 роки роботи) Члени творчої групи за списком Запорізький НВК № 20 Васильченко Л.В., Дехтяренко С.Г.
 4. 18.02.2015р. 18.03.2015р. 20.05.2015р. 03.09.2015р. "Вивчення якості підручників «Хімія. 7 клас» в оновленій шкільній природничій освіті". Члени творчої групи за списком Запорізька гімназія № 2 Дехтяренко С.Г.
Немає коментарів:

Дописати коментар