неділя, 23 лютого 2025 р.

Відбувся вебінар для педагогів: впровадження нових стандартів у викладанні хімії

 21 лютого 2025 року у дистанційному форматі відбувся науково-методичний вебінар "Реалізація вимог Державного стандарту базової середньої освіти і змісту модельної навчальної програми в авторських підручниках хімії".

Організаторами заходу стали Світлана Дехтяренко, методист обласного науково-методичного центру КЗ "ЗОІППО" ЗОР, та Ольга Ярошенко, доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України, авторка кількох поколінь підручників з хімії.

На вебінарі було обговорено зміни в освітньому процесі відповідно до Концепції "Нова українська школа", роль компетентнісного підходу у викладанні хімії; особливості впровадження модельної навчальної програми для 7-9 класів та інтеграції сучасних педагогічних технологій у навчальний процес.

Особлива увага була приділена методам формувального оцінювання, які сприяють розвитку критичного мислення учнів. Учасники мали змогу ознайомитися з практичними інструментами для оцінювання навчальних досягнень школярів відповідно до нових освітніх стандартів.

Важливим аспектом вебінару стала демонстрація авторських підручників (Український освітянський видавничий центр «ОРІОН»), розроблених відповідно до вимог Державного стандарту. Викладачі отримали можливість обговорити особливості впровадження цих матеріалів у навчальний процес і розглянути успішні кейси використання новітніх дидактичних підходів.

Організатори заходу відзначають, що такий формат професійного розвитку сприяє ефективному обміну досвідом та допомагає педагогам удосконалювати свої методики викладання відповідно до сучасних вимог освіти.

Презентація 

Відеозвіт https://youtu.be/t6YXX0Ccv_E 



четвер, 13 лютого 2025 р.

Відбувся вебінар для вчителів хімії щодо нової модельної програми та підручника для 8 класу НУШ

  

13 лютого 2025 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся вебінар «Особливості модельної програми та підручника «Хімія» 8 класу НУШ», розроблений у межах освітньої реформи «Нова українська школа» (НУШ). Захід був організований для педагогічних працівників і мав на меті підвищення професійної компетентності вчителів хімії.

Учасники заходу ознайомилися з авторськими підходами до створення модельної навчальної програми з хімії для 7–9 класів та її реалізацією в підручнику для 8 класу видавництва “Ранок”, розробленому Олексієм Григоровичем, кандидатом хімічних наук, відмінником освіти України. Програма вебінару спрямована на інноваційні методи навчання, що відповідають компетентнісному підходу НУШ.

Були розглянуті наступні теми:

- Методичні особливості нової модельної навчальної програми з хімії.

- Інтерактивні підходи до викладання предмета у контексті реформи НУШ.

- Оцінювання учнів згідно з новими стандартами – формувальне оцінювання без знецінювання.

- Використання сучасних цифрових ресурсів та STEM-підходу в навчанні хімії.

Вебінар проводили провідні фахівці освітньої галузі:

- Світлана Дехтяренко – методист з хімії обласного науково-методичного центру;

- Олексій Григорович – автор підручників з хімії, учитель-методист.

Захід відбувся у дистанційному форматі із використанням інтерактивних матеріалів, презентацій. Завершенням вебінару стало виконання практичної частини заходу учасниками, що підтвердило їхнє засвоєння навчального матеріалу.

Зустріч стала важливим кроком у підготовці вчителів до роботи за оновленими стандартами базової середньої освіти, що сприятиме покращенню викладання природничих дисциплін в українських школах.

Відеозвіт: https://www.youtube.com/watch?v=itW1g9Br05Y





неділя, 9 лютого 2025 р.

Відбувся круглий стіл “Система роботи з обдарованою та здібною молоддю”

 Під час ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської олімпіади з хімії,   8 лютого 2025 р.,  в Запорізькому медико-фармацевтичному університеті  для керівників команд, членів журі та вчителів хімії,  відбувся круглий стіл. 

Світлана Дехтяренко, методист обласного науково-методичного центру КЗ «ЗОІППО» ЗОР,  презентувала досвід Запорізької області при роботі з обдарованою молоддю,  наголосила про необхідність педагогічної і психологічної підтримки обдарованих дітей.

Під час заходу освітяни та науковці обговорили питання ефективності роботи з обдарованими учнями.

Людмила Омельянчик, доктор фармацевтичних наук, професор, декан біологічного факультету Запорізького національного університету, академік Національної Академії наук вищої освіти України, наголосила про важливість підтримки обдарованої та здібної молоді в умовах прогнозованого дефіциту висококласних спеціалістів в майбутньому для відновлення України.

Спікери круглого столу поділилися досвідом підготовки дітей до інтелектуальних змагань різних рівнів, обговорили перспективи розвитку роботи з означеного напрямку в поточному році.

Всі освітяни підтримали виступи спікерів і поділилися своїми наробками. Прийняли рішення - сприяти створенню  умов для  вдосконалення роботи з обдарованими та здібними учнями.


Презентація >>>